Home / Novice / Izobraževanje / Obiskali so nas otroci iz Vrtca Žužemberk

Obiskali so nas otroci iz Vrtca Žužemberk

Oktober je mesec požarne varnosti in gasilci po vseh Sloveniji v tem času še intenzivneje ozaveščamo prebivalce o pomenu preventive na področju varovanja pred naravnimi in drugimi nesrečami.

Prostovoljni gasilci in otroci iz Vrtca Žužemberk

Tudi v našem društvu vseskozi izvajamo aktivnosti, s katerimi občane ozaveščamo o pomenu gasilca v družbi, zato smo zelo veseli, ko občani pokažejo zanimanje za naše delo, še posebej, če gre za naše najmlajše.

Tokrat so nas obiskali otroci iz Vrtca Žužemberk. Predstavili smo jim delo gasilca, skupaj smo si ogledali gasilci dom, pokazali smo jim vozni park, gasilsko opremo, s katero razpolagamo ter osebno zaščitno opremo, ki jo mora nositi gasilec, ki se udeleži intervencije.

Preberite še

Reševanje ob prometni nesreči – kako poteka od blizu?

Dan odprtih vrat našega društva smo med drugim izkoristili za predstavitev postopka ukrepanja ob prometni nesreči.