Home / Novice / Društveni dogodki / Prva Florjanova maša v Žužemberku!

Prva Florjanova maša v Žužemberku!

Letošnje leto smo se žužemberški gasilci prvič zbrali pri Florjanovi maši in počastili našega zavetnika sv. Florjana.

Prva Florjanova maša v Žužemberku

Marsikje po Sloveniji je že desetletja živ običaj, da se gasilci na Florjanovo nedeljo udeležijo slovesne maše in s tem počastijo zavetnika vseh gasilcev, sv. Florjana. Ta običaj želimo sedaj pripeljati tudi v naše društvo.

Na sončno nedeljo, 6. maja 2018, se nas je zato pred cerkvijo sv. Mohorja in Fortunata zbralo okoli 70 gasilcev iz našega gasilskega društva, društev gasilskega poveljstva naše občine ter prijateljskih in pobratenih društev, od kjer smo v sprevodu odšli v cerkev.

sveti_florijan_sveta_masa_gasilci_zuzemberk (14)

Mašo je daroval domači župnik Franc Vidmar, ki je v svoji pridigi, v kateri je iz kronike nanizal nekaj odmevnejših požarov v Žužemberku in okolici v preteklem stoletju, poudaril pomen gasilca v družbi, tako skozi zgodovino kot tudi danes.

Ob koncu maše je sledil blagoslov gasilskih vozil in kratka pogostitev.

Preberite še

HTRV je že prispel v Žužemberk

V soboto, 9. junija, je bil za Prostovoljno gasilsko društvo Žužemberk in Občino Žužemberk prelomni …